Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня - історія та сьогодення

Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня - історія та сьогодення

Про цілюще джерело

З сивої давнини дійшла до наших часів легенда про плем'я, люди якого не знали ніколи хвороб, і жили у доброму здоров’ї до двохсот років. Мешкали вони якраз на місці сьогоднішньої Знам’янщини – у верхів'ях межиріччя Інгульця та Тясмину, на берегах річки Скельової. Говорять, що міцне здоров’я і сили ці світлочолі велетні черпали з чудодійного джерела, кришталево-прозора вода якого не замерзала в найлютіші морози і не втрачала своєї сили найспекотнішого літа. Жителі плем'я називали це джерело священним, тож купалися в ньому самі і обов’язково купали своїх немовлят, загартовуючи їх від самого народження. Відтоді спливло чимало років і навіть століть, а про життєдайне джерело у цих місцях згадують і донині. Говорять, саме на його водах і була збудована Знам’янська бальнеологічна лікарня.

Знам'янська бальнеологічна лікарня

Заснування здравниці:

У Знам’янці джерела лікувальної мінеральної води буди відкриті на південно-східній околиці міста у 1953 році. Згідно з висновками Українського інституту курортології, ця вода має багатий хімічний склад і відноситься до води з середнім вмістом радону і містить також вуглекислоту, сірководень, розчинений кисень, сульфати, гідрокарбонати та з'єднання кремнієвої кислоти, залізо, йод, бром, мідь та марганець.

27 травня 1968 року відбулося урочисте відкриття Знам’янської бальнеологічної лікарні. Тоді ж були прийняті її 10 перших хворих. Та вже через рік, після завершення будівництва спального корпусу, лікарня могла приймати до 200 осіб. Фактичним натхненником та засновником лікарні була Шандра Ганна Василівна, ії зусилля та досвід який вона передала колективу, зробили здравницю унікальною та відомою своїми лікувальними можливостями далеко за межами України.

Високоорганізована діяльність Обласної бальнеологічної лікарні стала прикладом для всієї країни. Успішна робота лікарні, очолюваної Шандрою Г.В., швидко переросла межі Кіровоградщини. Вже в 1974 році з кращим досвідом роботи лікарні було ознайомлено учасників всесоюзного з’їзду курортологів в м. Одесі.

 

За організацію прогресивних форм відновного лікування, впровадження нових методів фізіотерапевтичного лікування та підготовку кадрів у 1980 році лікарня була представлена на ВДНГ у м. Києві. Матеріали про досягнення лікарні розміщені в альманаху «Ділова Україна. Шляхи до успіху та визнання» - 2003 рік. Завдяки постійній навчально – виховній роботі , творчому та добросовісному ставленню до праці всього колективу лікарні присвоєно звання «Колектив високої культури». З ініціативи Ганни Василівни в практичну роботу закладу впроваджено проведення статистичних досліджень стану здоров’я хворих впродовж року до лікування у Знам’янці і після лікування у Знам’янці. Достовірно доведено зменшення частоти звернень цих хворих за медичною допомогою. Доведено велику медичну, соціальну та економічну ефективність реабілітаційного лікування.

11 листопада 2003 року Кіровоградською обласною радою було прийняте рішення «Про визнання природної території Знам’янського родовища мінеральних радонових вод (Петрівська дільниця) та території обласної бальнеологічної лікарні м. Знам’янка курортною територією місцевого значення».

Знам'янська бальнеологічна лікарня

СЬОГОДЕННЯ ЛІКАРНІ:

Сьогодні КП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня» Кіровоградської обласної ради – це унікальний багатопрофільний лікувальний реабілітаційний заклад, який за бальнеологічними та кліматичними факторами, а також методами комплексної терапії не поступається відомим світовим курортам.

Основним лікувальним фактором є мінеральна радонова вода, яка має унікальний для України склад в оптимальному кількісному виражені та газовий склад (радон та вуглекислий газ). Наші цілющі джерела містять унікальний мінеральний склад який засвоюється організмом найбільш ефективно завдяки радону, який знаходиться у воді в розчиненому вигляді.

В здравниці забезпечується високоефективне лікування захворювань і травм опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової систем, гінекологічних захворювань, захворювань шлунково-кишкового тракту, шкіри, ендокринної системи та захворювань, викликаних порушеннями обміну речовин.

До послуг хворих – радонові, перлинні, хвойні, морські, двокамерні контрастні та чотирикамерні гальванічні ванни, ванни з підводним ручним душем-масажем, підводне витягування хребта, різноманітні лікувальні душі, озонотерапія, плазмотерапія, лазеротерапія, магнітотерапія, соляна кімната, гірудотерапія (лікування пявками), механотерапія та механомасаж, лікування грязями озера Сиваш, інгаляції з використанням різноманітних ліків та бальзамів.

Здравниця має потужне та сучасне медичне обладнання (лікувально – діагностична база відповідає сьогоднішнім вимогам та включає в себе передові медичні технології) в поєднанні з теплим відношенням, турботою про кожного пацієнта, домашнім затишком та унікальним природним мікрокліматом дає дивовижний результат після проходження лікування або реабілітації (ефективність лікування становить більше 90%).

Висококваліфікований медичний персонал (стаж роботи більшості лікарів від 20 – 30 років), лікарі неодноразово отримували відзнаки від Управління охорони здоров’я, Кіровоградської обласної державної адміністрації. Колектив лікарні у 2019 році отримав почесну відзнаку «Честь і Слава Кіровоградщини»).

Лікувальний комплекс включає в себе також лікувальну фізкультуру, раціональне харчування і психоемоційну корекцію, а чисте, насичене фітонцидами та ефірними сполуками повітря посилює лікувальний ефект та забезпечує чудовий відпочинок і гарний настрій.

Лікарня розташована в зоні помірного, теплого, відносно вологого клімату, де відсутні різкі температурні коливання повітря, що не викликає у хворих метеотропних реакцій і дає можливість не переривати курсового лікування.

Віддаленість від промислових об’єктів та чисте повітря забезпечують гарний настрій, душевний спокій, чудовий відпочинок та, як підсумок, гарантують максимальне оздоровлення хворих. Здоров’я та благополуччя людей – це для нас найголовніше.

Знам'янська бальнеологічна лікарня складається із комплексу будівель, до яких входять:

Корпус з однокімнатними і двокімнатними номерами для розміщення в номері однієї або двох осіб; лікувально-діагностичний корпус; їдальня та Клуб з бібліотекою, танцювальний зал.

Ми впевнені, що цілющі сили природи, наш досвід та знання допоможуть Вам поправити і зміцнити Ваше здоров’я.

Ми знаходимось: м. Знам’янка, вул. Героїв Чорнобиля, 6.

Підписуйся на розсилку, залишайся в курсі усіх новин!
Швидке замовлення
Назва продукту
Дата заїзду
Кількість людей
Дякуємо, за ваше замовлення
Найближчим часом з вами зв'яжеться адміністратор
Гарного дня!
Повернутися